AUTYZM W SZKOLE - Kształtowanie umiejętności niezbędnych do rozpoznania i interpretacji zachowań dieci z ASD

Utworzono dnia 16.09.2019

Dnia 15.09.2019 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nasi nauczyciele mieli okazję wziąć udział w szkoleniu pt.: "AUTYZM W SZKOLE - Kształtowanie umiejętności niezbędnych do rozpoznania i interpretacji zachowań dzieci z ASD" prowadzonym przez Panią Ewelinę Kordiak - Gołębską będącą neurologopedą, terapeutą mowy i myślenia, pedagogiem specjalnym, trenerem, ekspertem w mediach.

Kurs miał na celu zapoznanie nauczycieli z kluczowym deficytem rozwojowym w autyźmie, jakim jest brak kompetencji komunikacyjnych i mózgowych mechanizmów teorii umysłu. Obok szeregu licznych dysfunkcji, to właśnie ten deficyt  poznawczy staje się podstawą zaburzeń w obszarze  kompetencji językowych, komunikacyjnych , poznawczych i społecznych. Podczas szkolenia nauczyciele zapoznali się z aktualnym stanem badań na temat autyzmu oraz programem ćwiczeń rozwijających dyskurs, kompetencje komunikacyjne i społeczne u dzieci z autyzmem.

PROGRAM:

-Autyzm w świetle najnowszych badań mózgu

-Zaburzenia mowy na tle autyzmu - charakterystyka

-Rozwój kompetenci językowych, komunikacycjnych i społęcznych

-Teoria umysłu oraz funkcje językowe

-Komponenty teorii umysłu

-Mechanizmy mózgowe w rozwoju teoriii umysłu

-Prezentacja materiału filmowego (nagrania grupowe i indywidualne)

-Autyzm w szkole - główne wyzwania

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.