Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

NEURODYDAKTYKA- szkolenie dla nauczycieli

Utworzono dnia 05.12.2019
Czcionka:

DNia 26.11.2019 nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli możliwość uczestniczyć w ciekawym szkoleniu pt. "Neurodydaktyka " prowadzonego przez Panią mgr Joannę Wieczorek.

„Edukatorem  prowadzącym szkolenia jest mgr Joanna Wieczorek  - dydaktyk  z 20-letnim doświadczeniem, wieloletni nauczyciel nauczania indywidualnego - tutor, pracujący z dziećmi "trudnymi" oraz bardzo zdolnymi. Od kilku lat zajmuje się neurodydaktyką. Chętnie zapraszana przez poradnie pedagogiczno-psychologiczne, szpitale, Uniwersytety III wieku. Prowadzi szkolenia metodą mieszaną ze  wsparciem w formie warsztatów dialogu, którą posługują się  tylko wybitni dydaktycy  z ogromną wiedzą i doświadczeniem.  Prowadzone przez nią cykle szkoleń z neurodydaktyki cieszą się ogromnym uznaniem o czym świadczą wspaniałe recenzje. Treści zawarte w szkoleniach  są programem autorskim - realizowane tylko w ramach  usługi edukacyjnej pt. "Programy Edukacyjne  School of European Education" i nie są dostępne na innych szkoleniach.                    

Tematyka szkoleń zawiera elementy  kształcenia rozwijającego kreatywność i innowacyjność uczniów oraz wychowania do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

-1.Neurodydaktyka podstawą pracy skutecznego nauczyciela w XXI wieku. Wybitnie prowadzone szkolenie przybliżające nauczycielom zagadnienie pracy mózgu jego możliwości oraz ograniczeń. Nowatorskie  i praktyczne podejście do zagadnienia. Prowadzenie w formie mieszanej z wykorzystaniem warsztatów dialogu. Wiedza przekazywana na tym szkoleniu jest obowiązkowa dla każdego nauczyciela, któremu zależy na efektywności swojej pracy.

 - Neurodydaktyka jako nauka.

- Na jakich strukturach pracuje nauczyciel?

 - Którą strukturą uczeń myśli?

- Jak ważne są emocje w nauczaniu i dlaczego?

 - Bezstresowe wychowanie jako błąd dydaktyczny.

- Pamięć przestrzenna i epizodyczna jako miejsce pracy nauczyciela.

 -Wabilizacja - proces, który każdy skuteczny nauczyciel musi rozumieć. Dysgrafie, dysleksje, afazje, Zespół aspergera, adhd i autyzm - jako najczęściej występujące dysfunkcje

- konkretne wskazówki dotyczące pracy z dziećmi posiadającymi takie zaburzenia.

 - Prawa i lewa półkula  - różnice i znaczenie w nauczaniu.”

 

Szkolenie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie Rozwoju wsi "Nasze Słaborowice"

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny