Poszerzamy kwalifikacje - METODA KRAKOWSKA

Utworzono dnia 20.10.2016

W dniach 22 września , 6 i 20 października

Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Słaborowicach Zorganizowała wraz z zaproszeniem rodziców, nauczycieli i osoby zainteresowane bezpłatne szkolenie dotyczące METODY KRAKOWSKIEJ.

Warsztaty dotyczyły : Terapii Neurobiologicznej, Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania,  Programowania języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji, Stymulacji mechanizmów lewopółkulowych

Szkolenie przeprowadziła Pani Alina Bolach, które składało się z trzech etapów tematycznych. Na szkoleniu była obecna Kadra Naszej Szkoły jak i nauczyciele z innych szkół wraz z rodzicami zainteresowanymi tematyką.

Metoda krakowska jest całościową terapią wszystkich funkcji poznawczych dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz genetycznymi. Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka oraz osiąganie kolejnych etapów rozwoju wszystkich funkcji poznawczych jakie obserwowane są u dzieci bez trudności i zaburzeń rozwojowych. Prowadzona stymulacja wykorzystuje mechanizm neuroplastyczości mózgu czyli zmianie reprezentacji korowych w wyniku organizowanych podczas terapii doświadczeń.

Metoda ta szczególnie polecana jest dzieciom: zagrożonym autyzmem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu z alalią i afazją dziecięcą z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym z Zespołem Downa z niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy zagrożonym dysleksją

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.